Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Et | Giriş YapRSS Feed

 

Ankara masaj

Ankara masaj

 

 

Ankara Masözleri

  • Liste: 10 Ekim 2013 13:01

Açıklama

Ankara Masözleri

Masaj, kelime anlamıyla Eski Yunancada “massien” kelimesinden gelmektedir. Massien dilimizde yoğurmak anlamını taşımaktadır. Milattan önce iki bin beş yıllarından Hindistan, Mısır ve Eski Yunan medeniyetlerine ait bulguların taşındığı masaj ile ilgili tarihi geçmiş ise milattan önce üç bin yıllarına Çin’e dayanmaktadır, ancak Çin medeniyetinde masaj uygulaması ile ilgili kesin bilgiler mevcut değildir.

Masaj, tarihte ilk uygulamasından geçtiğimiz yüz yıla kadar savaş yaralarının iyileştirilmesinde ve bedensel rahatlama amacıyla kullanım gösteriyordu. Geçtiğimiz yüz yıl masaj hakkında araştırmalar gerçekleştiren Albert Hoffa, masajın dünya üzerindeki uygulamalarını derlemiş ve sistematik bir yapıya dönüştürmüştür. Albert Hoffa’dan sonra masaj uygulaması günümüzdeki şeklini almış bulunmaktadır. Masaj bugün dev bir sektör olarak tüketicilerin talebini karşılamaktadır.

Masaj uygulamaları yıllar boyunca erkek egemenliğinde masörler tarafından gerçekleştirilmesine rağmen, bugün masözler de belgeli olarak masaj uygulamalarını profesyonelce yerine getirmektedir. Ankara ilinde faaliyet gösteren masaj firmalarında bayan masözler de çalışma gerçekleştirmektedir. Ankara masözleri için çalışma ortamları açısından bölgede müşteri taleplerinin karşılanması yönünden önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Günümüzde müşteri talepleri yönünde ilerleme kaydeden işletme anlayışı, ülkemiz genelinde olduğu gibi Ankara masözler için de yeni iş fırsatları doğurmaktadır.

Masaj uygulama açısından kalp ritminin düzenlenmesinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, solunun düzeninin kazanılmasında önemli etken rol oynamakta, ayrıca büyük şehirlerde daha sık rastlanan stres ve depresyona karşı mücadelede önemli bir kalkan olmaktadır. Ayrıca iş hayatında yanlış oturma pozisyonlarından kaynaklanan bel, boyun, sırt ve kalça ağrıları sorunlarında da etkili bir çözüm oluşturmaktadır.

Ankara masözleri sektör içinde en az masörler kadar talep görmekte, dolayısıyla sektörde yeni bir oluşumun önünü açmaktadır. Bugün turizm açısından da önemli bir konumda bulunan masaj, yalnızca turizm bölgelerinde değil, Ankara gibi metropol şehirlerde de turizme destek sağlamaktadır.

Masaj uygulamasında dikkat edilecek kriterler açısından duruma yaklaşım sergilendiğinde, masaj salonu seçiminde firma düzeyinde kurumsal hizmet veren, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan, sektörde güvenilir bir geçmişi olan, ekonomik fiyatın yanı sıra telefonla kolay randevu alınabilinen firma tercihinin öne çıkması gerekmektedir.

İlan Referans ID: 39052567b0e450f0

  

14288 toplam görüntüleme, 2 bugün

  

Bu ilana başvurmak için giriş yapmalısınız.

En Çok Görüntülenen İlanlar

masaj salonu